Diane Kruger životopis

12. ledna 2009 v 18:13 | Denča
Životopis:

Diane Krugerová se narodila 15. července 1976 v německém Algermissenu. Již od mala se věnovala veřejnému vystupování. Věnovala se totiž baletu a tanec byl jejím velkým koníčkem. Jako mladá talentovaná baletka tak získala stipendium na prestižní škole při londýnském Královském baletu. Její taneční kariéra však brzy skončila, protože utrpěla vážné zranění a baletu se již nadále nemohla věnovat.

Diane se však nevzdala a své ambice nasměrovala k modelingu. Již v patnácti se probila mezi finalistky soutěže Elite's 1992 Look of the Year. Poté se začala jako modelka prosazovat a stala se jednou z nejvyhledávanějších modelek na světě. Díky modelingu se seznámila i se svým kamarádem Lucem Bessonem. Tento slavný francouzský režisér a scénarista ji doporučil, aby se začala zabývat herectvím. Ta vzala jeho radu vážně a začala navštěvovat pařížskou hereckou školu Ecole Florent. Na této škole dostala také uznání v podobě školní ceny Classe Libre Award za nejlepší herečku. V roce 2002 studium dokončila a ihned poté ji čekaly první filmové role.

Na stříbrném plátně debutovala nezávislým dramatem KLAVÍRISTA, kde hrála po boku Dennise Hoppera a Christophera Lamberta. V ten samý rok si zahrála v režijním debutu jejího tehdejšího novomanžela, Guillaumema Caneta. Snímek se jmenoval MŮJ IDOL a ve Francii měl tento snímek obrovský ohlas. Dále si zahrála ve francouzských snímcích DO HÁJE NEBO DO RÁJE a v úspěšném snímku o automobilových závodech, NA PLNÝ PLYN.

Po těchto úspěších už následovala nabídka ze Spojených Států. Dostala nabídku, která se neodmítá. Tou byla v jejím případě postava krásné Heleny Trojské v historickém velkofilmu TROJA, který natočil její krajan Wolfgang Petersen. Diane se stala v Americe po této roli populární a další role následovaly. Poté si zahrála s Joshem Hartnetem v romantickém dramatu MILUJ, MĚ... PROSÍM!. Toto drama bylo remakem francouzského filmu Byt. Další úspěšný titul, který navýšil počet fanoušků Krugerové byl dobrodružný film LOVCI POKLADŮ z produkce Jerryho Bruckheimera.

Sympatickou blondýnku stále častěji vyhledávají nejen producenti komerčních opusů, ale i uznávaní filmaři. Režisérka Agnieszka Hollandová jí věří natolik, že jí svěřila hlavní ženskou roli v právě natáčeném dramatu COPYING BEETHOVEN, kde si zahraje po boku Eda Harrise. Ještě předtím by se ale Krugerová měla objevit společně se svým manželem Guillaumem Canetem ve francouzském válečném dramatu Joyeux Noël. Tato bývalá modelka má svoji hereckou kariéru pěkně rozjetou. Jen doufejme, že ji nezbrzdí její velký kamarád Luc Besson.

Filmografie:

2007 -Lovci pokladů: Kniha tajemství (National Treasure: Book of Secrets) role: Abigail Chase
2006 -Ve stínu Beethovena (Copying Beethoven) role: Anna Holtz
2005 -Šťastné a Veselé (Joyeux Noël) role: Anna Sorensen
2004 -Lovci pokladů (National Treasure) role: Abigail Chase
2004 -Trója (Troy) role: Helen
2004 -Miluj mě! ... Prosím (Wicker Park) role: Lisa
2003 -Na plný plyn (Michel Vaillant) role: Julie Wood
2002 -Klavírista (The Piano Player) role: Erika
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama