Emily Deschanel životopis

7. března 2009 v 19:16 | Denča |  Emily Deschanel životopis


Povolání: herečka
Věk: 32
Datum narození: 11. 10. 1976
Místo narození: Los Angeles, Californie, USA
Znamení: Váhy
rodné jméno: Emily Erin Deschanel
výška: 175 cm
datum narození: 11.10. 1976
místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
vzdělání: Boston University's Professional Actors Training Program (získala titul bakaláře)
otec: Caleb Deschanel (kameraman, režisér)
matka: Mary Jo Deschanel (herečka)
sestra: Zooey Deschanel (herečka)
herecký start: komedie It Could Happen to You z roku 1994

-je vegan (nejí maso ani mléčné výrobky, prostě nic ze zvířat)
-střídavě žije v Los Angeles a New Yorku
-má trochu strach z hadů a z toho, že by ji mohli pohřbít zaživa
-ráda mění vyzvánění na mobilu
-miluje čokoládu
-mezi nejoblíbenější alkoholický nápoj řadí bílé víno


Emily Deschanel se stala jednou z nejzářivějších Hollywoodských hvězd. V posledních letech hrála v takových filmech jako je Návrat do Cold Mountain (režie Anthony Minghell), Pevnost Alamo (režie John Lee Hancock), Spider-Man 2 (režie Sam Raimi) a Glory Road (režie James Gartner), kde si zahrála vedle hereckých osobností Joshe Lucase a Dereka Lukeho.

V říjnu 2004 ji magazín Interview jmenoval jako jednu z šesti (řekněme) herců měsíce (6 Actors to Watch) v pravidelném sloupku Mladý Hollywood (Young Hollywood).

V roce 2003 se zúčastnila Mezinárodního filmového festivalu v Torontu (Toronto International Film Festival) a v roce 2004 Sundance Film Festival s nezávislým filmem Easy (režie Jane Weinstock).

Emily Deschanel hostovala v televizních seriálech Drzá Jordan, Providence a Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti. Co se týče divadelní kariéry, jako člen Interact Theatre Company hrála roli "Emily" ve hře Our Town (Naše město) a roli "Natashi" ve hře Three Sisters (Tři sestry).

Její nejznámější seriál jsou ale Sběratelé Kostí (Bones), kde hraje hlavní roli antropoložky Temperance Brenannové s polictistou Seeley Boothem (David Boreanaz). Seriál se dočkal dvou řad, právě se natáčí třetí.Emily Deschanel - Snů se nikdy nevzdám

Je zapřisáhlou vegankou, na zeleninu obrací i své herecké kolegy, hromady hranolek s kečupem přirovnává k orgasmu a na natáčení se čas od času rozbrečí z nedostatku sil nebo zapomenutého textu. Seznamte se s Emily Deschanel.

"Veganství nemá žádnou souvislost se zdravou stravou. Prostě jen nejíte maso a vajíčka, nepijete mléko a nenosíte kůži a vlnu. Celé dny do sebe ale můžete s chutí cpát hranolky s kečupem," odhaluje svůj jídelníček dvaatřicetiletá seriálová hvězda Emily Deschanel, která se masa vzdala už před šestnácti lety.
Ačkoliv podporuje organizaci PETA a nejradši nosí šaty Stelly McCartney, u níž má jistotu, že při výrobě jejích látek nepřišlo k újmě na zdraví ani jedno zvíře, mezi fanatické vyznavače veganství, kteří vrhají piksly s barvou na celebrity v pravých kožešinách, rozhodně nepatří. "Takhle to rozhodně nedělám. Spíš se snažím lidem vysvětlit veganský styl života a získat je na svoji stranu. Například kolega David Boreanaz si ze mě dělal zpočátku legraci a smál se, že jsem býložravec, ale pak jsem mu dala občas ochutnat nějaké veganské jídlo a úplně si ho zamiloval. Teď se snaží žít jako vegetarián alespoň jeden den v týdnu, což je nejlepší cesta ke zdárnému veganství," vtipkovala v rozhovoru pro časopis Women´s Health.

ŠESTNÁCT HODIN NA PLACE


Už tři roky září v roli chladné antropoložky Temperance "Kůstky" Brennanové ve Sběratelích kostí. A zatímco její seriálovou postavu nejvíc děsí představa, že ji jednou pohřbí zaživa, Emily se hrnou do očí slzy, když po šestnáctihodinovém natáčení padá únavou, ale musí točit dál. "Než jsme začali natáčet první sérii, byla jsem celá natěšená a nemohla jsem se dočkat, až to začne. Do té doby jsem hrála hlavně vedlejší role, a to pořád jen čekáte, až přijdete na řadu, a nudíte se. Pak to odstartovalo a já si uvědomila, co ve skutečnosti znamená hrát hlavní roli. Pracujete čtrnáct, patnáct, občas i šestnáct hodin denně. Vedle natáčení se účastníte různých propagačních akcí a najednou nemáte žádný osobní život. Je to fyzicky i psychicky neuvěřitelně náročné. Několikrát jsem byla blízko kolapsu a dokonce jsem se rozbrečela na scéně. Hlavně když mi začal z hlavy vypadávat scénář," říká o chvílích, kdy na place doslova "padá na hubu", a pokračuje: "Všichni jsou naštěstí úžasní a moc mi pomáhají. Prostě jsem vůbec nepředpokládala, že to může být tak náročné. Ale nechci si stěžovat. Lidem se stávají horší věci, než že musí hrát hlavní roli v seriálu. Navíc časem se člověk naučí se s tím poprat. Taky jsem se naučila brát věci trochu víc s nadhledem a nehroutit se z toho, když jednu scénu nezahraju úplně bezchybně. Uvědomila jsem si, že si to zbytečně komplikuju. Natáčení je samo o sobě dost náročné a připouštět si stres - a ještě ho tím násobit - je hloupost. Navíc jsem šťastná, že v dnešní době, kdy některé seriály končí po odvysílání pár epizod, jsem dostala šanci podílet se na něčem, co trvá už takhle dlouho."

JÍZLIVÁ A UŠŤĚPAČNÁ PERFEKTCIONISTKA

Živila se jako recepční, je vyšinutá perfekcionistka a žije ve velkém mezonetovém bytu se svojí donedávna mnohem slavnější sestrou Zooey. "Nejsme jen sestry, ale i nejlepší kamarádky. Je nám úplně ukradené, co si o nás lidé myslí, co je společensky přijatelné, prostě si maximálně užíváme života. Připouštím, že občas docela šíleným způsobem," odhaluje Emily své soužití se sestrou. Obě rády tančí a dělají si legraci ze všeho a ze všech. "Celá naše rodina je jízlivá a uštěpačná a nám se to samozřejmě nemohlo vyhnout," vtipkuje herečka, jejíž největší oporou v životě je vedle sestry také máma, které "brečí na rameno". "Máma má pochopení naprosto pro všechno, co dělám. Nejenže vyslechne moje skuhrání, ale dokáže mě nakopnout nebo naopak přibrzdit, když mířím do záhuby. Nesčetněkrát jsem za ní přišla s tím, že končím s herectvím, že už to nezvládám, protože dostávám jen vedlejší role. Pokaždé jsem si vyslechla, že si mám okamžitě přestat stěžovat, zvednout svůj zadek a jít se prát a plnit si své sny."
Natáčení jí sice zabírá většinu času, přesto si najde čas na dobročinné projekty, podporuje například gaye a lesbičky z řad studentů, a čas od času si vyšetří chvilku i na milostný život. Před rokem se spekulovalo o jejím vztahu s hercem a producentem Michaelem Medikem, v jednom z loňských rozhovorů se rozpovídala o vtahu s britským scenáristou, jehož jméno bedlivě tajila.

Celý článek si můžete přečíst v časopise TvStar!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janinka Janinka | Web | 8. března 2009 v 18:43 | Reagovat

kráása motz povedenej bločekkkk :o*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama